חיסון נגד נגיף הקורונה

החיסון נגד הקורונה, הוא יעיל ובטוח לשימוש. החיסון אושר על ידי ה-FDA (מנהל התרופות האמריקאי), נבדק על עשרות אלפי בני אדם במגוון קבוצות ומראה אחוזי יעילות מרשימים ביותר.

חיסון נגד נגיף הקורונה

החיסון נגד הקורונה הוא יעיל ובטוח לשימוש. החיסון אושר על ידי ה-FDA (מנהל התרופות האמריקאי) ,נבדק על עשרות אלפי בני אדם במגוון קבוצות ומראה אחוזי יעילות מרשימים ביותר.

רגע, ממה בכלל עשוי החיסון הזה?

חיסון הקורונה מבוסס על חומצת גרעין (mRNA), שיטה המקנה הגנה נגד מחלות זיהומיות. חיסונים מוכרים גורמים לתגובה חיסונית על ידי הכנסת מחולל מומת או מוחלש לגוף. חיסונים על בסיס חומצת גרעין מלמדים את תאי הגוף לייצר חלבון – או חלק מחלבון – הגורם לתגובה חיסונית בגוף. במהלך תגובה זו מיוצרים נוגדנים המגנים עלינו אם ניחשף לנגיף. כעבור זמן קצר (שעות - ימים) המולקולה נעלמת מהגוף.

איך הוא עובד?

החיסון נותן מידע לתאי הגוף לייצר חלקיק לא מזיק של חלבון הדורבן (Spike protein). חלבון זה נמצא בחלק החיצוני של נגיף הקורונה. כאשר מזריקים את החיסון לשריר, המידע עובר לתא כדי לייצר חלקיק החלבון. לאחר מכן, התא מציג את חלקיק החלבון על החלק החיצוני שלו. מערכת החיסון מזהה שהחלבון אינו שייך לאדם ומייצרת נוגדנים, בדיוק כמו שהגוף עושה אחרי הדבקה בנגיף.

כמה מנות אצטרך לקבל?

רוב החיסונים דורשים שתי מנות כדי לקבל הגנה מרבית.

כולם מקבלים את החיסון?

רוב אוכלוסיית ישראל תקבל את החיסון. ילדים מתחת לגיל 16 וחולים שהחלימו מהנגיף לא יחוסנו, כי אין עדיין מספיק מידע על השימוש בחיסון בקבוצות אלו.

האם יש לי סיכוי לחלות בקורונה בגלל החיסון?

לא. תרכיב החיסון לא מכיל את הנגיף הקורונה או חלק ממנו.

אם חוסנתי, אפשר להפסיק להסתובב עם מסיכה ולשמור על ריחוק חברתי?

לא. בשלב הנוכחי חשוב להמשיך את השימוש בכל האמצעים בידינו: כיסוי פה ואף על ידי מסכה, חיטוי ידיים לעתים קרובות, ושמירת מרחק של שני מטר מאחרים. הסיבה היא שטרם התקבל מידע מספק ואנחנו לא יכולים להיות בטוחים שקבלת החיסון מונעת הדבקה. מה שבטוח - השילוב בין אמצעים אלה והחיסון יבטיחו לך הגנה מרבית מהנגיף.

יש לך עוד שאלות או חששות? כל המידע מחכה לך כאן