בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ההנחיות לנכנסים לישראל וליוצאים ממנה משתנות בהתאם למצב התחלואה בארץ ובעולם.

כניסה לישראל

עדכונים אחרונים

 • למען שמירה על בריאותך, מומלץ לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR אחרי הכניסה לישראל. את הבדיקה אפשר לעשות בקופות החולים או בנתב"ג, ללא עלות, בכל יום מהשעה 07:00 ועד השעה 21:00, בקומת הקרקע (G), במעבר הרגלי לחניון "הפרדס" (לאחר היציאה משער 03).
 • לכל מי שחוזרים מחו"ל (בכל גיל) ולא חשים בטוב במהלך 10 הימים שלאחר החזרה לישראל – מומלץ לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR. בשונה מבדיקת אנטיגן, בדיקת PCR יכולה לאפשר זיהוי זנים חדשים של נגיף הקורונה שעלולים להיכנס לישראל מחו"ל.
  מי יוכלו לעשות את הבדיקה?
  כל מי שיציגו אחד מהמסמכים הבאים: כרטיס טיסה או כרטיס הפלגה מ-10 הימים האחרונים, או אישור על תשלום אגרת יציאה מישראל במעבר גבול יבשתי מ-20 הימים האחרונים.
  מגיל 30 ומעלה – אפשר לעשות בדיקת PCR גם בלי להציג מסמכים אלה.
  איפה אפשר לעשות את הבדיקה?
  ניתן לעשות את הבדיקה ללא עלות בקופות החולים. אפשר גם להיבדק מיד אחרי הנחיתה בארץ בעמדת הדיגום בנתב"ג הפועלת בכל יום בקומת הקרקע (G), במעבר הרגלי לחניון "הפרדס" (לאחר היציאה משער 03).

  למפת מתחמי בדיקות הקורונה >

לפני הכניסה לישראל

 • אם אומתת לקורונה וטרם החלמת לפי הנוהל בישראל ולפי הנוהל במדינת המוצא – אין לעלות לטיסה או להפלגה.
 • נכון להיום, אין צורך למלא טופס כניסה לישראל ואין צורך להציג תיעוד החלמה או חיסון לפני הכניסה לישראל. עם זאת, הנחיות אלה הן בהתאם לדרישות משרד הבריאות בישראל – ויש לבדוק בנוסף גם את דרישות חברת התעופה או חברת הספנות הרלוונטית לך.

הנחיות נוספות לתיירים

שימו לב: זרים שיתגלו כמאומתים ויסרבו להיכנס לבידוד או יפרו בידוד – עלולה להישלל מהם האפשרות להיכנס לישראל לתקופה שתקבע רשות האוכלוסין וההגירה.

בידוד

נכון להיום אין חובת בידוד לאחר הכניסה לישראל, למעט אם אומתת לקורונה או אם קיבלת הוראה פרטנית ממערכת הבריאות לשהות בבידוד או אומתת .
• אם אומתת לקורונה – יש לפעול לפי ההנחיות למאומתים לקורונה.
• אם קיבלת הוראה פרטנית לשהות בבידוד – יש לפעול לפי ההנחיות למי שקיבלו הוראה פרטנית לשהות בבידוד.

לחזור למעלה