איזו בדיקה עושים ומתי, איפה מתבצעות הבדיקות, תוך כמה זמן מתקבלות התוצאות ומהי בדיקה סרולוגית?

מתי צריך לעשות בדיקת קורונה

מתי צריך לעשות בדיקה

 1. אם קיבלת תוצאה חיובית בבדיקת קורונה ביתית (לא מפוקחת) 
  כדי לקבל במערכת הבריאות הגדרה שחלית בקורונה ובהמשך לקבל אישור החלמה, יש לעשות את אחת הבדיקות הבאות:
  • בדיקת PCR
  • בדיקת אנטיגן מוסדית באתרי הבדיקות המהירות
  • בדיקה ביתית מפוקחת מרחוק (בתשלום)
  שימו לב: תוצאה חיובית בבדיקה ביתית (לא מפוקחת) לא יכולה לשמש כדי להגדיר אדם כמאומת ולאחר מכן כמחלים, מפני שהיא לא נרשמת במערכת הבריאות.
  למידע נוסף על סוגי הבדיקות >
 2. אם אומתת לקורונה
  משך הבידוד למאומתים הוא 7 ימים. אפשר לצאת מהבידוד לאחר 5 ימים אם קיבלת שתי תוצאות שליליות בבדיקת אנטיגן ביתית שעשית בערב היום ה-4 לבידוד ובבדיקת אנטיגן ביתית שעשית בערב היום ה-5 לבידוד (יום הבדיקה החיובית הוא היום ה-1 לבידוד), ובתנאי שלא היו לך תסמינים ב-48 השעות האחרונות ושקיבלת אישור החלמה מקופת חולים.
  הנחיות בידוד למאומתים >
 3. לפני שמבקרים במוסדות בריאות ורווחה
  בעת ביקור במוסדות בריאות ורווחה (למשל דיור מוגן או בית אבות) יש להציג אישור על תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מוסדית שעשית במהלך 24 השעות שלפני הכניסה למקום, או הצהרה על תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן ביתית שעשית במהלך 24 השעות האחרונות לפני הכניסה למקום (לילדים עד גיל 3 אין צורך בבדיקה לפני ביקור).

מתי מומלץ לעשות בדיקה

בנוסף למקרים שבהם צריך לעשות בדיקת קורונה, יש מקרים שבהם מומלץ להיבדק, במיוחד מגיל 60 ומעלה ולמי שבקבוצות סיכון, וזאת כדי לברר אם נדבקת וכדי לקבל טיפול תרופתי בזמן.

אלה המקרים שבהם מומלץ לעשות בדיקת קורונה:

 1. 72 שעות לאחר חשיפה למאומת - אם נחשפת למאומת, מומלץ לעשות בדיקה ביתית 72 שעות לאחר החשיפה. אם התוצאה חיובית – יש לעשות בדיקת PCR, או בדיקת אנטיגן מוסדית באתרי הבדיקות המהירות, או בבדיקה ביתית מפוקחת מרחוק תמורת תשלום, כדי להיות מוגדרים כמאומתים במערכת הבריאות ולאחר מכן כמחלימים.
  למידע נוסף על סוגי הבדיקות >
 2. אם יש לך תסמינים העלולים להתאים לקורונה – אם יש חום, שיעול או קושי בנשימה – מומלץ לעשות בדיקה ביתית. אם התוצאה חיובית – יש לעשות בדיקת PCR , או בדיקת אנטיגן מוסדית באתרי הבדיקות המהירות, או בבדיקה ביתית מפוקחת מרחוק תמורת תשלום, כדי להיות מוגדרים כמאומתים במערכת הבריאות ולאחר מכן כמחלימים. מגיל 60 ומעלה או מי שבקבוצות סיכון או מי שחזרו מחו"ל ב-10 הימים האחרונים וחשים שלא בטוב – מומלץ לעשות בדיקת PCR..
 3. אחרי קבלת תוצאה חיובית-גבולית בבדיקת PCR – מומלץ לעשות בדיקת PCR נוספת, או בדיקת אנטיגן מוסדית באתרי הבדיקות המהירות, או בבדיקה ביתית מפוקחת מרחוק תמורת תשלום – בתוך 24 עד 72 שעות אחרי הבדיקה הראשונה . אם התוצאה חיובית – תוגדרו כמאומתים ולאחר מכן כמחלימים.
  הנחיות בידוד למאומתים >
 4. אם חזרת מחו"ל ולא חשת בטוב במהלך 10 הימים שלאחר החזרה לישראל – מומלץ לעשות בדיקת PCR. בדיקת ה-PCR לעומת בדיקת האנטיגן יכולה לאפשר זיהוי זנים חדשים שעלולים להיכנס לישראל מחו"ל. את הבדיקה ניתן לעשות במתחמי הבדיקות של פיקוד העורף או בקופות החולים.
  הבדיקה היא חינם למי שיציגו כרטיס טיסה, כרטיס הפלגה או אישור על תשלום אגרת יציאה מישראל (במעבר גבול יבשתי) במהלך 20 הימים האחרונים. מגיל 30 ומעלה – אפשר לעשות בדיקת PCR חינם גם בלי להציג אחד מהמסמכים הללו.

למפת מתחמי בדיקות הקורונה >

לחזור למעלה