איזו בדיקה עושים ומתי, איפה מתבצעות הבדיקות, תוך כמה זמן מתקבלות התוצאות ומהי בדיקה סרולוגית?

מתי צריך לעשות בדיקת קורונה

עדכון: החל מיום 24.6.2022 – כל מי שחוזרים מחו"ל (בכל גיל) ולא חשים בטוב במהלך 10 הימים שלאחר החזרה לישראל – מתבקשים לעשות בדיקת PCR. בדיקת ה-PCR לעומת בדיקת האנטיגן יכולה לאפשר זיהוי זנים חדשים שעלולים להיכנס לישראל מחו"ל.

מי יוכלו לעשות את הבדיקה?
כל מי שיציגו אחד מהמסמכים הבאים:

 • כרטיס טיסה
 • כרטיס הפלגה
 • אישור על תשלום אגרת יציאה מישראל (במעבר גבול יבשתי) במהלך 20 הימים האחרונים

מגיל 30 ומעלה – אפשר לעשות בדיקת PCR בלי להציג אחד מהמסמכים הללו.

איפה אפשר לעשות את הבדיקה?
במתחמי הבדיקות של פיקוד העורף או בקופות החולים.
למפת מתחמי בדיקות הקורונה >
הבדיקה היא ללא עלות.

מתי צריך לעשות בדיקה

 1. אם קיבלת תוצאה חיובית בבדיקת קורונה ביתית
  אחרי קבלת תוצאה חיובית בבדיקה ביתית יש לעשות בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן מוסדית כדי שתוגדרו במערכת הבריאות כמאומתים ולאחר מכן כמחלימים.
  שימו לב: תוצאה חיובית בבדיקה ביתית לא יכולה לשמש כדי להגדיר אדם כמאומת ולאחר מכן כמחלים, מפני שהיא לא נרשמת במערכת הבריאות.
 2. אם אומתת לקורונה
  משך הבידוד למאומתים הוא 7 ימים. אפשר לצאת מהבידוד לאחר 5 ימים אם קיבלת שתי תוצאות שליליות בבדיקת אנטיגן ביתית שעשית בערב היום ה-4 לבידוד ובבדיקת אנטיגן ביתית שעשית בערב היום ה-5 לבידוד (יום הבדיקה החיובית הוא היום ה-1 לבידוד), ובתנאי שלא היו לך תסמינים ב-48 השעות האחרונות ושקיבלת אישור החלמה מקופת חולים.
  הנחיות בידוד למאומתים >
 3. לפני שמבקרים במוסדות בריאות ורווחה
  בעת ביקור במוסדות בריאות ורווחה (למשל דיור מוגן או בית אבות) יש להציג אישור על תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מוסדית שעשית במהלך 24 השעות שלפני הכניסה למקום, או הצהרה על תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן ביתית שעשית במהלך 24 השעות האחרונות לפני הכניסה למקום (לילדים עד גיל 3 אין צורך בבדיקה לפני ביקור).

מתי מומלץ לעשות בדיקה

בנוסף למקרים שבהם צריך לעשות בדיקת קורונה, יש מקרים שבהם מומלץ להיבדק, במיוחד מגיל 60 ומעלה ולמי שבקבוצות סיכון, וזאת כדי לברר אם נדבקת וכדי לקבל טיפול תרופתי בזמן.

אלה המקרים שבהם מומלץ לעשות בדיקת קורונה:

 1. 72 שעות לאחר חשיפה למאומת - אם נחשפת למאומת, מומלץ לעשות בדיקה ביתית 72 שעות לאחר החשיפה. אם התוצאה חיובית – יש לעשות בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן מוסדית כדי להיות מוגדרים כמאומתים במערכת הבריאות ולאחר מכן כמחלימים.
 2. אם יש תסמינים העלולים להתאים לקורונה - אם יש חום, שיעול או קושי בנשימה – מומלץ לעשות בדיקה ביתית. אם התוצאה חיובית – יש לעשות בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן מוסדית כדי להיות מוגדרים כמאומתים במערכת הבריאות ולאחר מכן כמחלימים. מגיל 60 ומעלה או מי שבקבוצות סיכון או מי שחזרו מחו"ל ב-10 הימים האחרונים וחשים שלא בטוב – מומלץ לעשות בדיקת PCR.
 3. אחרי קבלת תוצאה חיובית-גבולית בבדיקת PCR - מומלץ לעשות בדיקת PCR נוספת או בדיקת אנטיגן מוסדית בתוך 24 עד 72 שעות אחרי הבדיקה הראשונה. אם התוצאה חיובית – תוגדרו כמאומתים ולאחר מכן כמחלימים.
  הנחיות בידוד למאומתים >
לחזור למעלה