איזו בדיקה עושים ומתי, איפה מתבצעות הבדיקות תוך כמה זמן מתקבלות התוצאות ומהי בדיקה סרולוגית? כל המידע על בדיקות קורונה

מתי עושים PCR ומתי בדיקה מהירה

מתי עושים בדיקת PCR

 • אחרי חשיפה למאומת לקורונה
  לאנשים ונשים מקבוצות סיכון (גיל 60 ומעלה או עם מחלות רקע) שהיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה.
  למידע על בידוד למי שהיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה >
 • אם יש חום או תסמינים העלולים להתאים לקורונה
  אנשים ונשים מקבוצות סיכון (גיל 60 ומעלה או עם מחלות רקע) שיש להם אחד או כמה מהתסמינים שעלולים להתאים לקורונה.
  שימו לב: אם יש חום – גם אם מדובר במחוסנים או במחלימים וגם אם לא – יש להיות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית, או עד שיעברו 48 שעות אחרי שהחום ירד ללא שימוש בתרופות להורדת חום.
 • לקיצור בידוד
  לא מחוסנים ולא מחלימים מקבוצות סיכון (גיל 60 ומעלה או עם מחלות רקע), שנכנסו לבידוד מפני שהיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה או מפני שחזרו מחו"ל – יוכלו לצאת מהבידוד לאחר שיקבלו תוצאה שלילית ראשונה בבדיקת PCR בכניסה לבידוד (לחוזרים מחו"ל - זוהי הבדיקה שעושים בכניסה לישראל) ותוצאה שלילית שנייה בבדיקת PCR נוספת שיעשו החל מהיום ה-7 לבידוד, ובתנאי שיעמדו בכל התנאים וההנחיות לקיצור בידוד.
 • לפני טיסה
  לא מחוסנים ולא מחלימים לפני יציאה מהארץ – יש לעשות בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. הנחיה זו היא של משרד הבריאות בישראל, אך יש לברר מהי המדיניות של מדינת היעד ולפעול גם לפיה.
  שימו לב: בדיקה זו נעשית במכונים פרטיים ובמימון פרטי, ולא במתחמים הבדיקות של פיקוד העורף ולא בקופות החולים.
  למידע ליוצאים מישראל בטיסה >
 • בכניסה לישראל מחו"ל
  בכניסה לישראל יש לעשות בדיקת PCR בשדה התעופה או במעבר הגבול. בדיקה זו היא חובה לכל הנכנסים, בכל גיל.
  למידע לנכנסים לישראל >
 • אם מלווים מאומת לקורונה שלא יכול לשהות בבידוד לבדו
  מלווים או מלוות מקבוצת סיכון (כלומר בגיל 60 ומעלה או עם מחלות רקע) – יש לעשות בדיקת PCR החל מהיום האחרון של הבידוד של מי שהם ליוו.

מתי עושים בדיקה מהירה מפוקחת

 • אחרי חשיפה למאומת לקורונה
  מחוסנים ומחלימים שלא נמצאים בקבוצות סיכון, והיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה – יוכלו לבחור לעשות בדיקה מפוקחת או בדיקה ביתית. מי שעשו בדיקה ביתית והתוצאה הייתה חיובית – יעשו בדיקה נוספת מפוקחת, כדי להיות מוגדרים כמאומתים ולאחר מכן כמחלימים.
  למידע על בידוד למי שהיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה >
 • אם יש חום של 38 מעלות ומעלה
  מי שלא בקבוצות סיכון (כלומר, לא בגיל 60 ומעלה ובלי מחלות רקע).
  שימו לב: מי שיש להם חום – גם אם הם מחוסנים או מחלימים וגם אם לא – צריכים להיות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקה מפוקחת, או עד שיעברו 48 שעות אחרי שהחום ירד ללא שימוש בתרופות להורדת חום.
 • אם יש תסמינים העלולים להתאים לקורונה
  מי שלא בקבוצות סיכון ויש להם אחד או כמה מהתסמינים שעלולים להתאים לקורונה, כגון שיעול, אובדן חוש טעם וריח, כאב ראש, כאב גרון או כאבי שרירים.
 • לקיצור בידוד אחרי מגע הדוק עם מאומת לקורונה
  לא מחוסנים ולא מחלימים שלא נמצאים בקבוצות סיכון, ושנכנסו לבידוד מפני שהיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה או מפני שחזרו מחו"ל – יוכלו לצאת מהבידוד לאחר שיקבלו תוצאה שלילית בבדיקה מהירה מפוקחת שיעשו בכניסה לבידוד (לחוזרים מחו"ל – זוהי בדיקת ה-PCR שנעשתה בכניסה לישראל), ותוצאה שלילית שנייה בבדיקה מהירה מפוקחת שיעשו החל מהיום ה-7 לבידוד, ובתנאי שיעמדו בכל התנאים וההנחיות לקיצור בידוד.
 • אם מלווים מאומת לקורונה שלא יכול לשהות בבידוד לבדו
  כאשר המלווים או המלוות הם לא בקבוצות סיכון (כלומר מתחת לגיל 60 ובלי מחלות רקע).
  למידע על בידוד למלווים >
 • לקבלת תו ירוק יומי
  לא מחוסנים ולא מחלימים יכולים לעשות בדיקה מפוקחת באחת התחנות המורשות, ואם התוצאה שלילית – לקבל תו ירוק יומי המאפשר להיכנס למקומות שפועלים לפי הנחיות התו הירוק. בדיקה זו היא בתשלום.

מתי עושים בדיקה מהירה ביתית

 • אחרי חשיפה למאומת לקורונה
 • מחוסנים ומחלימים שלא נמצאים בקבוצות סיכון והיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה. אם התוצאה חיובית – יש לעשות בדיקה מהירה מפוקחת באחת התחנות המורשות, כדי להיות מוגדרים כמאומתים ולאחר מכן כמחלימים.
  למידע על בידוד למי שהיו במגע הדוק עם מאומת לקורונה >
 • אם יש תסמינים העלולים להתאים לקורונה
  מחוסנים ומחלימים שלא נמצאים בקבוצות סיכון ויש להם אחד או כמה מהתסמינים שעלולים להתאים לקורונה. אם התוצאה חיובית – מומלץ לעשות בדיקה מהירה מפוקחת.
  שימו לב: מי שיש להם חום – גם אם הם מחוסנים או מחלימים וגם אם לא – צריכים להיות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקה מהירה מפוקחת, או עד שיעברו 48 שעות אחרי שהחום ירד ללא שימוש בתרופות להורדת חום.

חשוב לדעת: בדיקות מהירות ביתיות לא יכולות לשמש לצורך קבלת אישור החלמה, לקיצור בידוד של מי שהם לא מחוסנים ולא מחלימים, ולהפקת תו ירוק יומי כדי להיכנס למקומות שפועלים לפי הנחיות התו הירוק.

לחזור למעלה