התו הירוק נוצר כדי לשמור עלינו מפני הדבקה בקורונה במרחב הציבורי. לתו הירוק זכאים מי שחוסנו או מי שהחלימו.

שאלות ותשובות בנושא הפקת תו ירוק

 • האם אפשר להפיק גם תו ירוק וגם תעודת קורונה?

  כן, מי שזכאים לתו ירוק יכולים להפיק אותו בנפרד, בנוסף לתעודת הקורונה.

  להפקת תו ירוק או תעודת קורונה >

 • האם אוכל לצאת לחו״ל בהצגת תו ירוק?

  לא, רק תעודת קורונה משמשת ליציאה מישראל ולהתנהלות בחו״ל.
  להפקת תעודת קורונה >

 • ניסיתי להפיק תו ירוק וקיבלתי הודעת שגיאה (אופס... משהו לא מסתדר לנו בפרטי הזיהוי שלך). מה עלי לעשות?

  יש לפנות לקופת החולים שלך ולוודא שתעודת הזהות, מספר הטלפון ותאריך הלידה שמילאת בטופס בקשת התו הירוק זהים לפרטים המעודכנים בקופה.
  על חיילות וחיילים לפנות לשלישות ולוודא שהפרטים שמילאו בטופס בקשת התו הירוק זהים לאלה שמעודכנים שם.

 • קיבלתי הודעה שאין לי זכאות לתו ירוק, מה יכולה להיות הסיבה?

  אם התחסנת, יש לפנות לקופת החולים או למוסד שבו התחסנת ולוודא שהחיסונים מקושרים למספר תעודת הזהות שלך. לפני הפנייה, יש להכין את אישורי ההתחסנות.
  אם החלמת, יש לפנות לקופת החולים ולוודא מולה שכל הנתונים מעודכנים אצלה וגם שודרו למשרד הבריאות, כולל כל תוצאות הבדיקות והאישורים הנדרשים. 

  אם וידאת שכל התוצאות והנתונים מעודכנים בקופת החולים וגם שודרו ממנה למשרד הבריאות ועדיין מתקבלת הודעה שאין לך זכאות – יש להכין את כל תוצאות הבדיקות והאישורים ולפנות לבירור נוסף במוקד קול הבריאות בטלפון 5400*.

 • קיבלתי תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית, האם אוכל להפיק תו ירוק ?

  אפשר להפיק תו ירוק אם קיבלת תשובה חיובית לבדיקה סרולוגית ללא כל חיסון לפניה, ובנוסף קיבלת אחריה חיסון אחד לפחות. תוקף התו הירוק יהיה עד 31.3.2022.

  ילדים וילדות עד גיל 12 ו-3 חודשים שקיבלו תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית - זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף עד ליום 31.3.2022 או עד להגיעם לגיל 12 ו-3 חודשים, המאוחר מבין שניהם.

  להפקת תו ירוק >

 • לא קיבלתי חיסון וגם לא חליתי והחלמתי. האם בכל זאת אוכל להיכנס למקומות שפועלים לפי הנחיות התו הירוק?

  מבוגרים וילדים מעל גיל 12 ו-3 חודשים שלא קיבלו חיסון ולא החלימו יכולים לעשות בדיקה מהירה כדי להיכנס למקומות שפועלים לפי הנחיות התו הירוק עד 24 שעות מרגע הבדיקה. אפשר להציג בכניסה את קוד ה-QR של הבדיקה עצמה או להפוך אותה לתו ירוק יומי באמצעות סריקת הקוד באפליקציית הרמזור.

  איך להפיק תו ירוק מבדיקה מהירה >

  ילדים וילדות עד גיל 12 ו-3 חודשים שקיבלו תוצאה שלילית בבדיקת PCR במסגרת 'מגן חינוך' – זכאים לתו ירוק שבועי, שיהיה בתוקף עד סוף היום השביעי שלאחר הבדיקה, כולל יום הבדיקה עצמו.

  מי שביצעו בדיקת PCR במימון פרטי וקיבלו תוצאה שלילית - זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף למשך 72 שעות.

 • קיבלתי תוצאה שלילית בבדיקה מהירה שנערכה בכניסה למקום כלשהו. האם אוכל להשתמש בתוצאות הבדיקה לצורך כניסה למקומות נוספים שפועלים לפי הנחיות התו הירוק?

  לא, בדיקה שנערכה מטעם מקום מסוים תקפה עבור אותו המקום בלבד. זאת משום שמערכי הבדיקות הפרטיים לא מחוברים למערכות משרד הבריאות ולא יכולים לשלוח אליו את תוצאות הבדיקה.
  רק בדיקות מהירות שמתבצעות בתחנות המורשות הפועלות בפריסה ארצית מאפשרות להיכנס למקומות שפועלים לפי הנחיות התו הירוק (הכניסה אפשרית למשך 24 שעות מביצוע הבדיקה).

  לרשימת התחנות המורשות >

לחזור למעלה